Rudisanas-skola

Iegūsti tādu fizisko kondīciju kā specvienību dalībniekiem!

Labsajūtas un fizisko spēju uzlabošana profesionāļiem, entuziastiem un pat tiem, kas ar sportu ir uz "Jūs"

Informāciju par apmācību datumiem meklē B.U.J. un "Kā apgūt darbs ar elpu" sadaļās

Čau, te "Rūdīšanās Skolas" dibinātājs un treneris Māris Žunda!

Tavas veselības, fiziskās sagatavotības un vispārējās labsajūtas noslēpums ir saistīts ar visvienkāršāko un bieži vien ignorētāko Tava treniņu aspektu: elpošanu. Ķermeņa spēka attīstīšana, ignorējot elpošanas spēku, ir neproduktīva!

Esmu sertificēts "Oxygen Advantage" un "Vima Hofa" metožu treneris. Abu metožu pamatā ir pareiza un efektīva elpošana.

Programma palīdzēs uzlabot kondīciju gan profesionāliem sportistiem, gan entuziastiem.

Kursa pasniedzējs Māris par to, kāpēc ir vērts apgūt "Darbs ar Elpu/Oxygen Advantage" kursu?

  • ​Mazinās stress un trauksmes sajūta
  • Uzlabojas fiziskā kondīcija un izturība
  • ​Uzlabojas miegs, apetīte un koncentrēšanās spējas
  • Paaugstinās spēja efektīvāk uzņemt skābekli un izvadīt ogļskābo gāzi
  • Paaugstinās spēja sevi labāk kontrolēt stresa situācijās
  • Aktivizējas organisma atjaunošanas procesi un paaugstinās imunitāte

​Kristīne par kursu

"Es ieguvu 2 būtiskas lietas: es ieguvu kontroli pār savu ķermeni- ar pareizu un piemērotu elpošanu īstajā brīdī varu kontrolēt sevi. Un kurss izrādījās ne tikai par elpošanu, bet fundamentāli par ķermeni, par pašu būtiskāko, lai ķermenis funkcionētu kā vienots veselums. Es apzinājos pašas vērtīgākās pamatlietas par savu ķermeni!

Ko kursā apgūsim?

Kādēļ pārmērīga elpošana ir neveselīga?

Kad mēs ieelpojam, mūsu asinsritē nonāk skābeklis, savukārt organisms asinsriti atbrīvo no atkritumvielas – oglekļa dioksīda. Kad izelpojam, šis oglekļa dioksīds tiek izvadīts no organisma. Mēs pieņemam, ka mūsu organisms refleksīvi zina, cik daudz gaisa mums nepieciešams, taču tā ne vienmēr ir taisnība. Līdzīgā veidā mēs bieži vien nejūtamies izslāpuši pat tad, ja organisms jau ir atūdeņojies.

Elpojiet pareizi un zaudēsiet svaru

Pārmērīga elpošana var izraisīt elpceļu sašaurināšanos, tādējādi ierobežojot jūsu organisma spēju apgādāt muskuļus un orgānus ar skābekli. Tā var sašaurināt asinsvadus, pasliktinot asinsriti uz sirdi. Turklāt neefektīvas elpošanas dēļ jūs varat arī pieņemties svarā.


Uzlabota seksuālā performance

Kad novecojam, mūsu asinsvadi var kļūt neelastīgi, tādējādi ierobežojot asinsriti. Taču slāpekļa oksīds efektīvi paplašina asinsvadus, sekmējot asinsriti uz perifēriju – gan vīriešiem, gan sievietēm.


Paņēmieni kā sasniegt dziļu miegu

Pētījumi liecina, ka elpošana caur muti var izraisīt nogurumu, vājas koncentrēšanās spējas, samazinātu produktivitāti un sliktu noskaņojumu, jo tā samazina gan skābekļa uzņemšanu asinīs, gan arī visa organisma apgādi ar skābekli.

Kādēļ elpošana ir svarīgāka nekā Tu domā?

Tas ir darbību kopums, ko var uzlabot

​Veicot elpošanas funkciju, organisms veic darbību kopumu, lai tā tiek izpildīta noteiktā kārtībā atbilstoši organisma vajadzībām, ko sauc par elpošanas biomehāniku. Ribu kustības, krūšu kurvju kustības, vēdera kustības, pēc šiem visiem parametriem ir iespējams noteikt vai šī biomehānika notiek atbilstoši anatomiskām prasībām.

Mēs visi esam ietekmēti no mūsdienu modernā dzīvesveida

​Dzīves veids, ilgstoši piespiedu poza, psiholoģiska slodze, stress, izmaiņas stājā, muskuļu disbalans, kā rezultātā izveidojas nepareizs elpošanas stereotips, jeb izmainīta elpošanas biomehānika. Nepareizs elpošanas steriotips patērē vairāk enerģijas, lai nodrošinātu organismu ar pietiekamu skābekļa daudzumu. Kas ir ļoti neefektīvs veids kā elpot un rada organismam papildus stresu.

Tas ir labojams un uzlabojams

​Izprotot šo mehānismu, mēs spējam to labot, kā rezultātā - elpot efektīvāk, uzņemt vairāk skābekļa un patērēt mazāk enerģijas.

Par ko runāsim un mācīsimies?

1


Kontrolētas elpošanas ietekme

​Stresa izcelsme ir meklējama dziļu mūsu senču saknēs. Viss stress pamatā ir balstīts uz izdzīvošanu. Tie ir draudi uz kuriem mēs reaģējam, lai cīnītos vai bēgtu, un šīs reakcijas ir ļoti labi nomaskējušās mūsdienu socializētā dzīves veidā. Taču šie draudi ir bieži vien maldīgi, un mēs paši saprotam, ka ,,stresošana” bieži vien ir veltīga, kā tikai lieka enerģijas tērēšana. Stresa brīdī notiek izmaiņas jūsu elpošanas procesā. Tā kļūst biežāka, mainās dziļums, mainās arī elpošanas kustības. Šāda ķermeņa reakcija sagatavo jūs stresa pārvarēšanai. Balstoties uz fizioloģiju, ir izstrādāta elpošanas tehnika, ar kuru palīdzību mēs varam dod ķermenim atpakaļ signālu par to, ka šobrīd nepastāv draudi, un ķermenis var atbrīvoties. Šādā stāvoklī cilvēks ir vairāk lemtspējīgs, un ļoti būtiski uzlabojas koncentrēšanas spējas. Šāda elpošanas tehnika ne tikai mazina stresu, bet arī uzlabo imunitāti, miegu, apetīti, un normalizē hormonālo darbību.

2


​Krūšu kurvja, ribu un kakla izkustināšanas tehnikas.

Apgūsim pašizkustināšanas tehnikas. Atjaunosim tās kustības, kurām dabiski ir jābūt. Izkustinot un atverot krūšu kurvi, uzlabosim ķermeņa stāju, mazināsim stīvumu un muskuļu saspringumu. Atjaunosim ribu kustīgumu un elpošanas izpildes laikā spēsim paplašināt lielāku krūšu kurvja tilpumu, vairāk tilpuma, vairāk skābekļa plaušās. Apgūsim kakla skriemeļu izkustināšanas tehnikas, kā rezultātā uzlabosim klejotājnerva impulsu vadāmību, kas nodrošina pareizu iekšējo orgānu darbību(plaušu, kuņģa, zarnu, sirds u.c.). Šī paša nerva darbība nosaka to, cik labi spējam kontrolēt stresu. Mazināsim stīvumu un sāpes kakla daļā. Atjaunosim savu funkcionālo potenciālu un kļūsim enerģiskāki.

3


​Elpošanas muskulatūras darbības sakārtošana.

Veicot elpošanas procesu iesaistās vairāki muskuļi. Elpošanas muskuļi iedalās divās grupās, galvenie elpošanas muskuļi un elpošanas palīgmuskuļi. Pareizu elpošanas procesu miera stāvoklī izjauc pārāk aktīvie elpošanas palīgmuskuļi. Šo palīgmuskuļu aktīva darbība pārņem visu darbu, ko būtu jāveic galveniem elpošanas muskuļiem. Kursa ietvaros iemācīsies atpazīt šos muskuļus, un atbrīvot tos kuri ir pārāk aktīvi un aktivizēt tos kuri neiesaistās. Uzlabosim galvenā un svarīgākā elpošanas muskuļa -diafragmas aktivitāti. Atjaunosim apakšējo ribu kustības, elposim tā, kā tas biomehāniski ir noteikts mūsu ķermenī. Uzlabosim organisma apgādi ar skābekli, mazināsim elpošanas muskuļu pārslodzi, uzlabosim stāju, mazināsim fizioloģisko un psihoemocionālo stresu.

4


​STĀJA UN ELPOŠANA

Radīsi izpratni par to kas ir pareiza stāja un kā tā ietekmē elpošanas procesu. Iemācīsies identificēt novirzes savā ķermenī un praktiskus padomus kā to izlabot. Darbojoties grupā apgūsim vingrinājumus stājas uzlabošanai. Sen zināms fakts, ka stāja ir mūsu kopējais portrets, tai ir milzīga psiholoģiska ietekme uz apkārtējiem. Stāja var simbolizēt pārliecību un drosmi vai bailes un nedrošību. Stāja nosaka netikai to, ko par mums domā citi, bet arī to, ko mēs domājam paši par sevi. Uzlabojot ķermeņa stāju, cilvēks var justies pārliecinošāks un enerģiskās, to arī apliecina vairāki veikti pētījumi par kuriem plašāk mēs runāsim mūsu 4 nedēļu Elpošanas biomehānikas kursā.

Paldies par šo elpošanas kursu. Kursa laikā sapratu, ka ikdienas stresa dēļ sāku nepareizi elpot un tas savukārt izraisīja muskuļu saspringumu un pat izmaiņas stājā. Diemžēl muskuļu saspringuma, muguras, roku un kāju sāpju dēļ esmu apmeklējusi vairākus neirologus, fizioterapeitus un masierus, taču neviens nebija sniedzis šo tik vērtīgu informāciju, kā pareizi elpot un kādas ir sekas, elpojot nepareizi. Nepareizi elpojot, biju nonākusi tā saucamā vāveres ritenī, kur nevarēju aizbēgt no stresa, līdz uzzināju, ka nepareiza elpošana rada stresu un atslābināties varēšu, iemācoties pareizi elpot.

​Raisa pēc "Darbs ar elpu" kursa pabeigšanas

​4+

Darbojamies jau vairāk kā 4 gadus

3000

​Tuvu 3000 aizvadītām treniņstundām

1500+

Izmācīti jau vairāk kā 1500 veselīguma entuziastu

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā un kur norit "Darbs ar elpu/Oxygen Advantage" mācību virziena apmācības?

Vai "Darbs ar elpu/Oxygen Advantage" mācību virzienam ir zinātnisks pamatojums?

Vai ir nepieciešama iepriekšējā pieredze "Darbs ar elpu/Oxygen Advantage" kursa apgūšanai?

​Kam paredzētas "Rūdīšanās Skolas" apmācības?

​Kāpēc tik liela uzmanība tiek pievērsta elpošanai?

​Vai "Rūdīšanās Skolai" ir vecuma ierobežojums?

Kā apgūt "Darbs ar elpu?

"Rūdīšanās Skola" piedāvā apgūt "Darbs ar elpu" 3 dažādos veidos jeb sauksim tās par "pakām". Apskaties tabulu zemāk, lai saprastu, kas ir iekļauts katrā no tām un izvēlies īsto priekš sevis!

​Apmācību datumus un laikus vari uzzināt, klikšķinot "Uz veikalu" pogu atbilstošajai "pakai" tabulā zemāk.

Ievads

​Pamats A-Z

​Kurss

Elpošanas muskuļi

Stājas fokuss

Mājas darbi

Ilgums

1 x 3 stundas

1 x 6 stundas

4 x 3 stundas

Teorija/Prakse

80%/20%

50%/50%

50%/50%

​Paradumi

Trenera atbalsts

daļējs

Materiāli

Mācību vieta

Rīga

Rīga

Rīga

Cena

29 EUR/ 49 EUR

65 EUR/ 105 EUR

149 EUR/ 219 EUR

Iegādāties: 
Izvēlies datumu veikalā!

* Vēlies mācīties individuāli vai kopā ar kolēģiem darba vidē, tad piesakies info@uzdrosinies.lv vai zvani +37127750180

Cik laba ir Tava elpošana?

Augsts rezultāts (maksimums ir 40 sekundes) norāda uz optimālu elpošanu, kā arī optimālu garīgo un fizisko veselību.
Lūk, kas Tev jādara…

1. Atpūties 10 minūtes.

2. Veic normālu ieelpu caur degunu, bet pēc tam normālu izelpu – arī caur degunu.

3.  Saspied degunu ar pirkstiem, lai nepieļautu gaisa iekļūšanu plaušās, un seko līdzi iepriekš uzstādītam hronometram, lai fiksētu laiku sekundēs līdz brīdim, kad izjūti pirmo īsto vēlmi elpošanu atsākt.

4. Kad aizturēsi elpu, tavās asinīs uzkrāsies oglekļa dioksīds, un pēc īsa brīža receptori smadzenēs un kaklā mudinās tevi atsākt elpot.

5. Nepretojies šai dziņai un nepūliest urpināt aizturēt elpu, bet brīdī, kad sajūti pirmo vēlmi atsākt elpot (iespējams, sajutīsi kakla vai vēdera muskuļu saraušanos, kā arī spēcīgu vēlmi norīt vai ieelpot gaisu), atlaid degunu, apturi hronometru un turpini elpot normāli.

6.  Tavam nākamajam elpas vilcienam jābūt mierīgam (ne iekamptam vai sasteigtam – tas liecina, ka elpa aizturēta pārāk ilgi).

Tavs rezultāts nav saistīts ne ar to, cik ilgi tu spēj aizturēt elpu, ne arī ar tavu gribasspēku. Tas atspoguļo tavu oglekļa dioksīda receptoru jutību un laiku, kas tavan organismam nepieciešams, lai reaģētu uz gaisa trūkumu. Nezaudē cerību, ja tavs rezultāts ir zems – pat elites sportistiem var būt zems BOLT rezultāts, turklāt šie vingrinājumi ļaus panākt ātrus un itin iespaidīgus uzlabojumus. Zemāk varat uzzināt, ko īsti nozīmē iegūtais testa rezultāts.

ZEM 10: Tava normālā elpošana, visticamāk, ir trokšņaina, neregulāra un pat apgrūtināta. Šādā gadījumā elpošanas vingrinājumi būs ārkārtīgi labvēlīgi jūsu veselībai.

10-20: Tavu elpošanu, iespējams, ietekmē aizlikts deguns, klepus, sēkšana, miega traucējumi un krākšana, enerģijas nepietiekamība un vājas koncentrēšanās spējas. Elpošanas vingrinājumi uzlabos jūsu miegu, veselību un fiziskās sagatavotības līmeni.

20-30: Tava elpošana ir mierīga, viegla, maiga, netraucēta un klusa. Lielākā daļa cilvēku BOLT testā iegūst aptuveni 20 punktu, tomēr šī rezultāta uzlabošana varētu pozitīvi ietekmēt tavu veselību un fizisko sagatavotību. Lai sasniegtu savu pilno potenciālu un veselību, strādā pie tā, lai šajā testā iegūtu 40 punktus.


​Neatradi interesējošo atbildi? Droši jautā!

SIA Advice Solutions
​Baznīcas ielā 26A, Rīgā, Latvija, LV-​1010
Telefons: +371 27750180

info@uzdrosinies.lv


© 2019. www.uzdrosinies.lv

>