Rudisanas-skola

​Kā elpot efektīvāk un... kāpēc tas vispār vajadzīgs?

​Nepareiz​a elpošana patērē vairāk Tavas enerģijas, lai nodrošinātu organismu ar pietiekamu skābekļa daudzumu​. Tas rada milzīgu stresu organismam!

​Informāciju par apmācību datumiem meklē B.U.J. un "Kā apgūt ​Elpošanas Biomehāniku" sadaļās

Sveiciens, te "Rūdīšanās Skolas" treneris un elpošanas biomehānikas un ķermeņa stājas mācību virzienu vadītājs Edgars Antonovs! 

Šī ir mācība par svarīgākās dzīvības uzturēšanas funkcijas darbības mehānismu. Izprotot šo mehānismu, mēs spējam atpazīt novirzes no normas un tās labot. Tev būs iepēja iepazīt elpošanu, kā instrumentu, ar kura palīdzību spēsi ietekmēt savu pašsajūtu. 

Šajās mācībās Tu apgūsi paņēmienus, ko varēsi praktizēt jau nākamajā dienā. Iegūsi zināšanas, kas Tev ļaus patstāvīgi un droši darboties mājas apstākļos.

„Cilvēks ar kustībām var aizstāt visas zāles, bet visas pasaules zāles kopā nespēj aizstāt kustības”.  Tiekamies mācībās!

Kursa pasniedzējs ​Edgars īsumā par to, kāpēc ir vērts apgūt ​Elpošanas Biomehāniku?

  • ​Mazinās stress un trauksmes sajūta
  • ​Uzlabojas miegs, apetīte un koncentrēšanās spējas
  • Paaugstinās spēja efektīvāk uzņemt skābekli un izvadīt ogļskābo gāzi
  • Paaugstinās spēja sevi labāk kontrolēt stresa situācijās
  • Aktivizējas organisma atjaunošanas procesi un paaugstinās imunitāte

​Kristīne par kursu

​"​Es ieguvu 2 būtiskas lietas: es ieguvu kontroli pār savu ķermeni- ar pareizu un piemērotu elpošanu īstajā brīdī varu kontrolēt sevi. Un kurss izrādījās ne tikai par elpošanu, bet fundamentāli par ķermeni, par pašu būtiskāko, lai ķermenis funkcionētu kā vienots veselums. Es apzinājos pašas vērtīgākās pamatlietas par savu ķermeni! Edgars ir ļoti rūpīgs un gudrs fizioterapeits! Prieks, ka cilvēki tik pamatīgi iedziļinās savā profesijā un iedvesmo tālāk citus! Liels paldies! Man ļoti patika!."


​Kur ir problēma?

​Kāds ir tavs galvas stāvoklis?

​Pārmērīgi izvirzīts galvas stāvoklis uz priekšu, palielināts krūšu daļas izliekums, šādi tiek apgrūtināta galvenā elpošanas muskuļa darbība – diafragmas aktivitāte. Fizioloģiski ieelpas laikā diafragma nolaižās un vēders piepūšas, izelpas laikā diafragma paceļās un vēders saplok. Sakumpusi stāja traucē diafragmas pareizo darbību. Diafragma ir ne tikai galvenais elpošanas muskulis, bet arī citu elpošanas muskuļu darbības veicinātājs. Ja diafragma nefunkcionē pietiekami, notiek citu elpošanas muskuļu funkciju izmaiņas, tie tiek pārslogoti.

​Kā elpot efektīvāk?

​Respiratory Physiology (John B. West, 2000), dati liecina ka 13% apakšējās plaušu daļas transportē vairāk kā 60ml skābekļa vienā minūtē, kamēr 7% augšējās plaušu daļas mazāk kā 4ml skābekļa vienā minūtē. Tādējādi apakšējās plaušu daļas ir par 7-8 reizēm efektīvākas transportējot skābekli, nekā augšējās daļas. Pareiza diafragmas slīdēšana nodrošina skābekļa piekļuvi apakšējām plaušu daļām.

​Kā Tu elpo tagad?

​Diafragmālās elpošanas laikā, visas alveolas tiek vienmērīgi iestieptas vertikāli piepildot visas plaušu daļas ar gaisu. Jo labāk diafragma aktivizējas un noslīd lejā, jo vairāk gaisa piekļūst plaušām. Savukārt tikai krūšu daļas elpošana samazina šūnu apgādi ar skābekli, kas ir pamats visu hronisku saslimšanu gadījumos.

​Papildus stress organismam

​Neefektīva elpošana organismam rada papildus stresu, un patērē vairāk enerģijas. Uzlabojot stāju, krūšu kurvju kustības un elpošanas muskuļu pareizu slodzes sadalījumu, mēs uzlabosim miega un apetītes kvalitāti, mazināsim stresu, organisms darbosies efektīvāk un mēs sajutīsim vairāk enerģijas.

"Pēdējā laikā sabiedrībā arī kļūst aktuāls sāpju apzīmējums „TEXT NECK”, kas rodas, ilgstoši skatoties tālruņa ekrānā. Atrodoties ilgstoši piespiedu pozā un skatoties ekrānā, mēs radam palielinātu slodzi uz krūšu un kakla daļas skriemeļiem, izsaucot muskuļu disbalansu, kas rezultējas ar savilktiem un sāpošiem muskuļiem."

Kādēļ elpošana ir svarīgāka nekā Tu domā?

Tas ir darbību kopums, ko var uzlabot

​Veicot elpošanas funkciju, organisms veic darbību kopumu, lai tā tiek izpildīta noteiktā kārtībā atbilstoši organisma vajadzībām, ko sauc par elpošanas biomehāniku. Ribu kustības, krūšu kurvju kustības, vēdera kustības, pēc šiem visiem parametriem ir iespējams noteikt vai šī biomehānika notiek atbilstoši anatomiskām prasībām.

Mēs visi esam ietekmēti no mūsdienu modernā dzīvesveida

​Dzīves veids, ilgstoši piespiedu poza, psiholoģiska slodze, stress, izmaiņas stājā, muskuļu disbalans, kā rezultātā izveidojas nepareizs elpošanas stereotips, jeb izmainīta elpošanas biomehānika. Nepareizs elpošanas steriotips patērē vairāk enerģijas, lai nodrošinātu organismu ar pietiekamu skābekļa daudzumu. Kas ir ļoti neefektīvs veids kā elpot un rada organismam papildus stresu.

Tas ir labojams un uzlabojams

​Izprotot šo mehānismu, mēs spējam to labot, kā rezultātā - elpot efektīvāk, uzņemt vairāk skābekļa un patērēt mazāk enerģijas.

​Par ko runāsim un mācīsimies?

1


Kontrolētas elpošanas ietekme

​Stresa izcelsme ir meklējama dziļu mūsu senču saknēs. Viss stress pamatā ir balstīts uz izdzīvošanu. Tie ir draudi uz kuriem mēs reaģējam, lai cīnītos vai bēgtu, un šīs reakcijas ir ļoti labi nomaskējušās mūsdienu socializētā dzīves veidā. Taču šie draudi ir bieži vien maldīgi, un mēs paši saprotam, ka ,,stresošana” bieži vien ir veltīga, kā tikai lieka enerģijas tērēšana. Stresa brīdī notiek izmaiņas jūsu elpošanas procesā. Tā kļūst biežāka, mainās dziļums, mainās arī elpošanas kustības. Šāda ķermeņa reakcija sagatavo jūs stresa pārvarēšanai. Balstoties uz fizioloģiju, ir izstrādāta elpošanas tehnika, ar kuru palīdzību mēs varam dod ķermenim atpakaļ signālu par to, ka šobrīd nepastāv draudi, un ķermenis var atbrīvoties. Šādā stāvoklī cilvēks ir vairāk lemtspējīgs, un ļoti būtiski uzlabojas koncentrēšanas spējas. Šāda elpošanas tehnika ne tikai mazina stresu, bet arī uzlabo imunitāti, miegu, apetīti, un normalizē hormonālo darbību.

2


​Krūšu kurvja, ribu un kakla izkustināšanas tehnikas.

Apgūsim pašizkustināšanas tehnikas. Atjaunosim tās kustības, kurām dabiski ir jābūt. Izkustinot un atverot krūšu kurvi, uzlabosim ķermeņa stāju, mazināsim stīvumu un muskuļu saspringumu. Atjaunosim ribu kustīgumu un elpošanas izpildes laikā spēsim paplašināt lielāku krūšu kurvja tilpumu, vairāk tilpuma, vairāk skābekļa plaušās. Apgūsim kakla skriemeļu izkustināšanas tehnikas, kā rezultātā uzlabosim klejotājnerva impulsu vadāmību, kas nodrošina pareizu iekšējo orgānu darbību(plaušu, kuņģa, zarnu, sirds u.c.). Šī paša nerva darbība nosaka to, cik labi spējam kontrolēt stresu. Mazināsim stīvumu un sāpes kakla daļā. Atjaunosim savu funkcionālo potenciālu un kļūsim enerģiskāki.

3


​Elpošanas muskulatūras darbības sakārtošana.

Veicot elpošanas procesu iesaistās vairāki muskuļi. Elpošanas muskuļi iedalās divās grupās, galvenie elpošanas muskuļi un elpošanas palīgmuskuļi. Pareizu elpošanas procesu miera stāvoklī izjauc pārāk aktīvie elpošanas palīgmuskuļi. Šo palīgmuskuļu aktīva darbība pārņem visu darbu, ko būtu jāveic galveniem elpošanas muskuļiem. Kursa ietvaros iemācīsies atpazīt šos muskuļus, un atbrīvot tos kuri ir pārāk aktīvi un aktivizēt tos kuri neiesaistās. Uzlabosim galvenā un svarīgākā elpošanas muskuļa -diafragmas aktivitāti. Atjaunosim apakšējo ribu kustības, elposim tā, kā tas biomehāniski ir noteikts mūsu ķermenī. Uzlabosim organisma apgādi ar skābekli, mazināsim elpošanas muskuļu pārslodzi, uzlabosim stāju, mazināsim fizioloģisko un psihoemocionālo stresu.

4


​STĀJA UN ELPOŠANA

Radīsi izpratni par to kas ir pareiza stāja un kā tā ietekmē elpošanas procesu. Iemācīsies identificēt novirzes savā ķermenī un praktiskus padomus kā to izlabot. Darbojoties grupā apgūsim vingrinājumus stājas uzlabošanai. Sen zināms fakts, ka stāja ir mūsu kopējais portrets, tai ir milzīga psiholoģiska ietekme uz apkārtējiem. Stāja var simbolizēt pārliecību un drosmi vai bailes un nedrošību. Stāja nosaka netikai to, ko par mums domā citi, bet arī to, ko mēs domājam paši par sevi. Uzlabojot ķermeņa stāju, cilvēks var justies pārliecinošāks un enerģiskās, to arī apliecina vairāki veikti pētījumi par kuriem plašāk mēs runāsim mūsu 4 nedēļu Elpošanas biomehānikas kursā.

​Paldies par šo elpošanas biomehānikas kursu. Kursa laikā sapratu, ka ikdienas stresa dēļ sāku nepareizi elpot un tas savukārt izraisīja muskuļu saspringumu un pat izmaiņas stājā. Diemžēl muskuļu saspringuma, muguras, roku un kāju sāpju dēļ esmu apmeklējusi vairākus neirologus, fizioterapeitus un masierus, taču neviens nebija sniedzis šo tik vērtīgu informāciju, kā pareizi elpot un kādas ir sekas, elpojot nepareizi. Nepareizi elpojot, biju nonākusi tā saucamā vāveres ritenī, kur nevarēju aizbēgt no stresa, līdz uzzināju, ka nepareiza elpošana rada stresu un atslābināties varēšu, iemācoties pareizi elpot. Paldies atsaucīgajām pasniedzējam-fizioterapeitam Edgaram, kurš sniedza ļoti labu teorētisko pamatu, kas tika nostiprināts ar praktiskām nodarbībām. Katra nodarbība bija ļoti vērtīga un iegūtās zināšanas, tiek pielietotas ikdienā, lai rūpētos un pareizi attiektos pret savu ķermeni. Labprāt apmeklēšu arī nākamo kursu par pareizo stāju.

​Raisa ​pēc ​"Elpošanas Biomehānika" kursa pabeigšanas

​4+

Darbojamies jau vairāk kā 4 gadus

3000

​Tuvu 3000 aizvadītām treniņstundām

1500+

Izmācīti jau vairāk kā 1500 veselīguma entuziastu

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā un kur norit "Elpošanas Biomehānika" mācību virziena apmācības?

Vai "Elpošanas Biomehānikas" mācību virzienam ir zinātnisks pamatojums?

​Vai ir nepieciešama iepriekšējā pieredze ​"Elpošanas Biomēhanika" kursa apgūšanai?

​Kam paredzētas "Rūdīšanās Skolas" apmācības?

​Kāpēc tik liela uzmanība tiek pievērsta elpošanai?

​Vai "Rūdīšanās Skolai" ir vecuma ierobežojums?

​Kā apgūt ​Elpošanas Biomehāniku?

"​Rūdīšanās Skola" piedāvā apgūt ​Elpošanas Biomehāniku ​3 dažādos veidos jeb sauksim tās par "pakām". Apskaties tabulu zemāk, lai saprastu, kas ir iekļauts katrā no tām un izvēlies īsto priekš sevis!

​Apmācību datumus un laikus vari uzzināt, klikšķinot "Uz veikalu" pogu atbilstošajai "pakai" tabulā zemāk.

Ievads

​Pamats A-Z

​Kurss

Elpošanas muskuļi

Stājas fokuss

Mājas darbi

Ilgums

1 x 3 stundas

1 x 6 stundas

4 x 3 stundas

Teorija/Prakse

80%/20%

50%/50%

50%/50%

​Paradumi

Trenera atbalsts

daļējs

Materiāli

Mācību vieta

Rīga

Rīga

Rīga

Cena

29 EUR/ 49 EUR

65 EUR/ 105 EUR

149 EUR/ 219 EUR

Iegādāties: 
Izvēlies datumu veikalā!

* Vēlies mācīties individuāli vai kopā ar kolēģiem darba vidē, tad piesakies info@uzdrosinies.lv vai zvani +37127750180

​Neatradi interesējošo atbildi? Droši jautā!

SIA Advice Solutions
​Baznīcas ielā 26A, Rīgā, Latvija, LV-​1010
Telefons: +371 27750180

info@uzdrosinies.lv


​​© 2018. www.uzdrosinies.lv

>