Rūdīšanās skolaApmācībasVIMA HOFA (WIM HOF) MĀCĪBAS UN TRENIŅŠ
VIMA HOFA (WIM HOF) MĀCĪBAS UN TRENIŅŠ

Rūdīšanās skolas treneris Māris Žunda ir Baltijā vienīgais sertificētais Vima Hofa metodes treneris. Māris ir apguvis šo metodi no paša Vima Hofa. Kopš tās apgūšanas 2013. gadā Māris regulāri noslīpē un izkopj mācību metodoloģiju, uzstādot personīgos rekordus. Turklāt Rūdīšanās skolā Māris piedāvā apgūt šo metodi ikvienam: gan privātpersonām, gan uzņēmumu kolektīviem.

Kas ir izslavētais ledusvīrs Vims Hofs

Par ledusvīru (Iceman) dēvētajam nīderlandietim Vimam Hofam pieder vairāk nekā 20 aukstuma un karstuma rekordu.

  • 2008. gadā viņš nostāvēja ledus vannā gandrīz divas stundu.
  • Ģērbies vien īsbiksēs un zābakos, viņš uzkāpa Kilimandžāro augstākajā virsotnē (5895 m v. j. l.).
  • Viņš basām kājām −20 °C temperatūrā noskrēja maratonu Somijā.
  • Viņš ir kāpis Everestā, ģērbies vien šortos un zābakos. Līdz virsotnei gan viņš netika, tomēr jāņem vērā, ka daudzi profesionāli alpīnisti ir zaudējuši dzīvību, nosaluši, guvuši apsaldējumus un citas traumas vai pat sajukuši prātā. Vairāk nekā 7500 m v. j. l. nav joka lieta — apstākļi ir skarbi: vējš, aukstums, skābekļa trūkums u. c.

Ledusvīra spējas ir tik unikālas, ka vairāki zinātnieki ir pētījuši viņa ķermeņa reakciju uz aukstumu un karstumu. Savukārt viņš apgalvo, ka tā nav maģija vai fenomens, bet treniņš un spēja kontrolēt savu ķermeni.

Ko māca Vima Hofa metode

Vima Hofa mācības pamatā ir vairāki vienkārši elementi: elpošana, meditācija, prāta koncentrēšanās vingrinājumi, pakāpeniska ķermeņa pakļaušana aukstumam.

Visi metodes vingrinājumi ir vērsti uz to, lai noteiktu, kas ķermenī ir saimnieks, atgūstot kontroli pār savu ķermeni. Vima Hofa metode nenosaka fizisko spēku vai izturību, bet gan mentālo gatavību sakārtot un izprast savu ķermeni, atrast līdzsvaru tajā, jo visos vingrinājumos notiek apzināts darbs ar sevi.

Elpošana

Elpošana ir vienkāršākais veids, kā ietekmēt veģetatīvo nervu sistēmu, lai kontrolētu un aktivizētu imūnsistēmu. Faktiski ar katru elpas vilcienu cilvēks ietekmē ķīmiskos un fizioloģiskos procesus organismā.

Prāta treniņš / meditācijas un koncentrēšanās vingrinājumi

Tie visi kopā ir svarīgs ierocis, kad ir runa par domāšanu, rīcību un sasniegumiem. Šajā metodē stiprs prāts ir panākumu atslēga iekšējā spēka atklāšanai. Koncentrēšanās vingrinājumi un meditācija ir svarīga metodes sastāvdaļa. Ar prāta treniņu cīņai ar aukstuma sajūtu tas tiek trenēts arī cīņai pret stresu un slinkumu reālās dzīves situācijās. Turklāt tiek trenēts gribasspēks un noturība, kas būs neaizstājams palīgs, lai gūtu panākumus personiskajā dzīvē un darbā.

Ķermeņa pakāpeniska pakļaušana aukstumam

Ķermeņa pakāpeniska pakļaušana aukstumam ir ļoti efektīvs paņēmiens ceļā uz mērķi. Tai ir spēcīga un pozitīva iedarbība uz ķermeni un veģetatīvo nervu sistēmu. Turklāt, katru reizi nedaudz pārspējot sevi, rodas gandarījuma sajūta, kas pozitīvi ietekmē prātu un apziņu.

Kam ir piemērota šī metode

Šo metodi var praktizēt jebkurā vecumā: gan bērni, gan pieaugušie, gan seniori neatkarīgi no dzimuma vai fiziskās sagatavotības. Patiesībā šī metode palīdzēs uzlabot gan fizisko, gan garīgo formu.

Kādi ir galvenie ieguvumi no metodes praktizēšanas

  • Uzlabojas un aktivizējas ķermeņa imūnsistēma
  • Uzlabojas smadzeņu darbība un asinsrite
  • Uzlabojas koncentrēšanās spējas un pārliecība par saviem spēkiem
  • Palīdz aizmirst par diskomfortu aukstumā (peldoties, aukstā dušā, pastaigā ziemā, vēsās telpās u. c.)
  • Uzlabojas noturība pret stresu un miega kvalitāte

Tātad šīs metodes praktizēšanas galvenie mērķi ir uzlabot pašsajūtu jebkādos ārējos apstākļos, uzlabot veselību, paaugstināt koncentrēšanās spējas (darbā, mācībās), lai uzlabotu kopējo dzīves kvalitāti. Aukstums ir tikai prāta un ķermeņa treniņu līdzeklis, lai sasniegtu iepriekšminētos rezultātus.

Māris Žunda — Vima Hofa metodes treneris

Māris ir Vima Hofa metodes treneris Baltijā, viņš ir izveidojis Rūdīšanās skolu un vada Aukstummīļu kustību. Māris ir pirtnieks, reiki praktiķis un fiziskās sagatavotības treneris. Māris ir informācijas tehnoloģiju speciālists un profesionāls izaugsmes treneris — koučs un veselības veicināšanas entuziasts, kas vēlas efektīvi, vienkārši un, galvenais, mūsdienīgi integrēt zināšanas dzīvē. Kopš 2013. gada Māris aktīvi praktizē Vima Hofa metodi un ir uzstādījis vairākus personīgos rekordus.

>