21 dienas izaicinājums paradumu maiņai Piesakies bezmaksas izaicinājumam

Mai 05

Kāpēc “baspēdošana” ir Tev svarīga?

Rūdīšanās

Kāpēc staigāt basām kājām? Cilvēka pēda ir apbrīnojams dabas veidojums, tā satur 26 kaulus, 33 locītavas, vairāk kā 100 saišu, cīpslu un muskuļu. Skaidrs, ka daba paredzējusi visam šim ansamblim darboties vienotā unisonā, tādējādi veidojot cilvēka gaitas stereotipu un ļaujot tam efektīvi pārvarēt lielus attālumus. Cilvēks, kuram ir funkcionāla, darboties spējīga pēda, būs rīcībspējīgs praktiski jebkurā darbā, ne tikai staigāšanā vai skriešanā, kas tieši pieprasa augsti attīstītu pēdas funkcionalitāti, jo praktiski jebkura aktivitāte ir saistīta ar pēdas nodarbināšanu lielākā vai mazākā mērā.

Turpinā lasīt rakstu
Apr 13

Rūdīšanās skola mazuļiem

Rūdīšanās

Mēs dzīvojam pārlieku komfortablos un siltos apstākļos. Tie mums visiem patīk, bet tie padara mūs fizioloģiski un mentāli vājus! ​Mēs meklējam kā uzgriezt siltumu radiatoros, gaidām apkures sezonu un sapņojam par siltu māju, bet, piekopjot šīs un līdzīgas darbības, diemžēl, mēs kļūstam fizioloģiski un mentāli vāji. Mēs dzīvojam paaudzēs, kas atbalsta tuntulēšanās kultūru. Mēs aizsargājam bērnus kaut arī viņiem nav tik auksts kā vecākiem liekas. Mēs baidāmies no caurvēja, lietus un kondicioniera. Mēs paaudzēs kļūstam vāji, un tas, nemanot, kļūst par tradīciju mūsu ģimenēs! Mēs ticam, ka tas viss ir normāli un pieņemam to par patiesību! Kāds cits ir vainīgs pie tā, ka mums ir auksti – lietus, vējš, temperatūra, bet mēs aizmirstam par mūsu dabīgām spējām ietekmēt savu ķermeni un uzņemties pilnīgu atbildību par tur notiekošajiem procesiem!

Turpinā lasīt rakstu
Apr 13

Iepazīsties Dr.paed. Luize Ventaskrasta

Peldetmaciba , Rūdīšanās

Pieredzes bagāts speciālists (Kas tas ir?)

Fizioterapeite Dr.paed. Luīze Ventaskrasta ir pieredzes bagāta fizioterapeite, kas veidojusi savu akadēmiskā (LSPA, KULEUVEN,  LU) un praktiskā darba (Beļģija, Norvēģija, ASV) pieredzi gan Latvijā, gan ārzemēs. Visu šo laiku ar panākumiem, prieku un aizrautību vada fizioterapijas (kustību terapijas) nodarbības zālē un baseinā.  

Turpinā lasīt rakstu
Apr 10

Kā Tu svinētu savu 100 gades dzimšanas dienu? Varbūt kopā ar Jāni Skuteli un Pusnakts šovu septiņos?

Biohacking

Ilgāks mūžs jau izsenis ir bijis viens no lielākajiem cilvēces izaicinājumiem. Ilgdzīvotājiem, kuri pārkāpuši 100 gadu slieksni, bieži vaicā veiksmes formulu ilgākam mūžam, meklējot pieeju, kas ļautu ikvienam to atkārtot. Vai latvieši var kļūt par ilgdzīvotāju nāciju – tas ir viens no galvenajiem jautājumiem, ko aktualizē pašmāju biohakeru kustība Biohacking.lv.

Latvijas biohakeru kustības mērķis ir panākt, lai Latvija kļūtu par laimīgāko valsti pasaulē un lai mūsu valsts iedzīvotāji dzīvotu ilgu un kvalitatīvu mūžu. Biohakings ir pieeja un darbību kopums dzīvesveida uzlabošanai, izmantojot dažādus fizioloģiskus un mentālus rīkus. Tas viss palīdz “uzlauzt” organismu un justies enerģiskāk, veselīgāk un produktīvāk. Biohacking.lv līdzdibinātājs Māris Žunda iesaka 4 biohakeru rīkus dzīves kvalitātes uzlabošanai, lai dzīvotu labāk un ilgāk.

Turpinā lasīt rakstu
Mar 26

Paveiciet vairāk, darot mazāk jeb darbs ar elpu

Elpošana , Oxygen Advantage

Bez ēdiena mēs varam izdzīvot vairākas nedēļas, bez ūdens — vairākas dienas, bet bez gaisa — tikai dažus īsus mirkļus. Lai gan mēs daudz laika un uzmanības veltām tam, ko ēdam un dzeram, mēs teju vai vispār nepievēršam uzmanību tam, kā elpojam. Ir labi zināms, ka mūsu ikdienas pārtikas un ūdens patēriņam ir jāatbilst noteiktiem kvalitātes un kvantitātes kritērijiem. Ja tas ir pārmērīgs vai nepietiekams, rodas problēmas. Mums ir zināms arī tas, kāda nozīme ir kvalitatīva gaisa elpošanai, taču kā ir ar kvantitāti? Cik daudz gaisa mums vajadzētu elpot, lai nodrošinātu optimālu veselību? Vai nebūtu pareizi pieņemt, ka gaisam, kas cilvēka izdzīvošanai ir vēl svarīgāks par ēdienu un ūdeni, arī jāatbilst noteiktām pamatprasībām?

Turpinā lasīt rakstu
Mar 17

Peldētmācība Rūdīšanās skolā pieaugušajiem un jauniešiem

Peldetmaciba

Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) publiski prezentēja aptaujas rezultātus par mūsu valsts iedzīvotāju peldētprasmi liecina, ka 71 procentam Latvijas iedzīvotāju ir nepietiekamas peldētprasmes un katrs ceturtais ir nonācis dzīvībai potenciāli bīstamā situācijā uz ūdens. Iemācies peldēt, jo Rūdīšanās skola komplektē pieaugušo un jauniešu grupu, kas grib apgūt peldētprasmi.

Turpinā lasīt rakstu
Feb 19

Iedvesmojies Vims Hofs jaunākā filma

Aukstums , Wim Hof

Holandietis Vims Hofs (Wim Hof) pasaulē ir pazīstams kā Ledus vīrs. Viņš ir ieguvis apmēram 20 aukstuma Pasaules Ginesa rekordus, pārsteidzoši valdot pār prātu un strādājot ar savu ķermeni. Viņa kontā ir pasaules rekords par ilgāk pavadīto laiku ledus vannā, ko viņš pats gadu no gada pārspējis; uzkāpjot Kilimandžaro kalnā divās dienās, ģērbies tikai šortos; pieveicis 42 km garo maratonu, kas notika Somijā 20 grādu aukstumā, atkal, esot tikai šortos; nopeldējis līdz 6 minūtēm zem ledus aukstajā ūdenī. Ledus cilvēkam pat labpatiktos dzīvot Antarktīdā, kur valda liels aukstums, ne brīdi nedomājot par ķermeņa atsalšanu.

Turpinā lasīt rakstu
Feb 18

Iepazīsties “Darbs ar elpu” un Oxygen Advantage metodika

Elpošana , Oxygen Advantage

Jūsu veselības, fiziskās sagatavotības un vispārējās labsajūtas noslēpums ir saistīts ar visvienkāršāko un bieži vien ignorētāko jūsu treniņu aspektu: elpošanu. Ķermeņa spēka attīstīšana, ignorējot elpošanas spēku, ir neproduktīva. Sasniedziet maksimālu skābekļa izmantošanas efektivitāti, simulējiet treniņus lielā augstumā, iegūstiet tādu kardiovaskulāro kapacitāti kā specvienības SEAL vīriem – un ne tikai – ar “The Oxygen Advantage”!

Turpinā lasīt rakstu
>