21 dienas izaicinājums paradumu maiņai Piesakies bezmaksas izaicinājumam

Aug 12

Biežākie mīti par rūdīšanos, elpošanu un miegu

Elpošana , Miegs , Rūdīšanās

Lasīšanas laiks: 4 minūtes

Veids kā Rūdīšanās skola māca rūdīties ir ļoti sistemātisks un holistisks, ietekmējot vairākas fizioloģiskās sistēmas, jo tikai tā var nodrošināt rezultātu. Problēma ir, ka cilvēku imunitāte ir kļuvušas par izaicinājumu ļoti daudziem. Pietiek nedaudz mainīties vides temperatūrai un cilvēks uzreiz saslimst. Nepietiek pienācīgi izgulēties un mēs jūtamies noguriši. Mēs neizjūtam kontrastu starp apkārtējo vidi un neļaujam organismam to piedzīvot pārlieku liekā komforta un siltuma dēļ. Ķermenis ir pieradis pie komforta un pēkšņi samazinoties vides temperatūrai tā kļūst nedraudzīga. Tāpat vides temperatūra var augt, un, lūk, slimība ir klāt. Bieži vien pat nav jāiziet ārā. Brāzma no atvērta loga vai biroja gaisa kondicionētāja, un parādās pirmās slimības pazīmes. Papildus izpratnei par veselību un fizisko sagatavotību mēs aizmirstam par visvienkāršāko un bieži vien ignorētāko treniņu aspektu: elpošanu. Ķermeņa spēka attīstīšana, ignorējot elpošanas spēku, ir neproduktīva. Šajā rakstā vairāki mīti, ko skaidrojam mūsu mācību programmās 1) Rūdīšanās un Vima Hofa metode 2) Darbs ar elpu Oxygen Advantage metode 3) Tavs miegs un miega paradumi.

Turpinā lasīt rakstu
Mai 05

Kāpēc “baspēdošana” ir Tev svarīga?

Rūdīšanās

Lasīšanas laiks: 4 minūtes

Kāpēc staigāt basām kājām? Cilvēka pēda ir apbrīnojams dabas veidojums, tā satur 26 kaulus, 33 locītavas, vairāk kā 100 saišu, cīpslu un muskuļu. Skaidrs, ka daba paredzējusi visam šim ansamblim darboties vienotā unisonā, tādējādi veidojot cilvēka gaitas stereotipu un ļaujot tam efektīvi pārvarēt lielus attālumus. Cilvēks, kuram ir funkcionāla, darboties spējīga pēda, būs rīcībspējīgs praktiski jebkurā darbā, ne tikai staigāšanā vai skriešanā, kas tieši pieprasa augsti attīstītu pēdas funkcionalitāti, jo praktiski jebkura aktivitāte ir saistīta ar pēdas nodarbināšanu lielākā vai mazākā mērā.

Turpinā lasīt rakstu
Apr 13

Rūdīšanās skola mazuļiem

Rūdīšanās

Lasīšanas laiks: 3 minūtes

Mēs dzīvojam pārlieku komfortablos un siltos apstākļos. Tie mums visiem patīk, bet tie padara mūs fizioloģiski un mentāli vājus! ​Mēs meklējam kā uzgriezt siltumu radiatoros, gaidām apkures sezonu un sapņojam par siltu māju, bet, piekopjot šīs un līdzīgas darbības, diemžēl, mēs kļūstam fizioloģiski un mentāli vāji. Mēs dzīvojam paaudzēs, kas atbalsta tuntulēšanās kultūru. Mēs aizsargājam bērnus kaut arī viņiem nav tik auksts kā vecākiem liekas. Mēs baidāmies no caurvēja, lietus un kondicioniera. Mēs paaudzēs kļūstam vāji, un tas, nemanot, kļūst par tradīciju mūsu ģimenēs! Mēs ticam, ka tas viss ir normāli un pieņemam to par patiesību! Kāds cits ir vainīgs pie tā, ka mums ir auksti – lietus, vējš, temperatūra, bet mēs aizmirstam par mūsu dabīgām spējām ietekmēt savu ķermeni un uzņemties pilnīgu atbildību par tur notiekošajiem procesiem!

Turpinā lasīt rakstu
Apr 13

Iepazīsties Dr.paed. Luize Ventaskrasta

Peldetmaciba , Rūdīšanās

Lasīšanas laiks: 1 minūte

Pieredzes bagāts speciālists (Kas tas ir?)

Fizioterapeite Dr.paed. Luīze Ventaskrasta ir pieredzes bagāta fizioterapeite, kas veidojusi savu akadēmiskā (LSPA, KULEUVEN,  LU) un praktiskā darba (Beļģija, Norvēģija, ASV) pieredzi gan Latvijā, gan ārzemēs. Visu šo laiku ar panākumiem, prieku un aizrautību vada fizioterapijas (kustību terapijas) nodarbības zālē un baseinā.  

Turpinā lasīt rakstu
Apr 10

Kā Tu svinētu savu 100 gades dzimšanas dienu? Varbūt kopā ar Jāni Skuteli un Pusnakts šovu septiņos?

Biohacking

Lasīšanas laiks: 4 minūtes

Ilgāks mūžs jau izsenis ir bijis viens no lielākajiem cilvēces izaicinājumiem. Ilgdzīvotājiem, kuri pārkāpuši 100 gadu slieksni, bieži vaicā veiksmes formulu ilgākam mūžam, meklējot pieeju, kas ļautu ikvienam to atkārtot. Vai latvieši var kļūt par ilgdzīvotāju nāciju – tas ir viens no galvenajiem jautājumiem, ko aktualizē pašmāju biohakeru kustība Biohacking.lv.

Latvijas biohakeru kustības mērķis ir panākt, lai Latvija kļūtu par laimīgāko valsti pasaulē un lai mūsu valsts iedzīvotāji dzīvotu ilgu un kvalitatīvu mūžu. Biohakings ir pieeja un darbību kopums dzīvesveida uzlabošanai, izmantojot dažādus fizioloģiskus un mentālus rīkus. Tas viss palīdz “uzlauzt” organismu un justies enerģiskāk, veselīgāk un produktīvāk. Biohacking.lv līdzdibinātājs Māris Žunda iesaka 4 biohakeru rīkus dzīves kvalitātes uzlabošanai, lai dzīvotu labāk un ilgāk.

Turpinā lasīt rakstu
Mar 26

Paveiciet vairāk, darot mazāk jeb darbs ar elpu

Elpošana , Oxygen Advantage

Lasīšanas laiks: 4 minūtes

Bez ēdiena mēs varam izdzīvot vairākas nedēļas, bez ūdens — vairākas dienas, bet bez gaisa — tikai dažus īsus mirkļus. Lai gan mēs daudz laika un uzmanības veltām tam, ko ēdam un dzeram, mēs teju vai vispār nepievēršam uzmanību tam, kā elpojam. Ir labi zināms, ka mūsu ikdienas pārtikas un ūdens patēriņam ir jāatbilst noteiktiem kvalitātes un kvantitātes kritērijiem. Ja tas ir pārmērīgs vai nepietiekams, rodas problēmas. Mums ir zināms arī tas, kāda nozīme ir kvalitatīva gaisa elpošanai, taču kā ir ar kvantitāti? Cik daudz gaisa mums vajadzētu elpot, lai nodrošinātu optimālu veselību? Vai nebūtu pareizi pieņemt, ka gaisam, kas cilvēka izdzīvošanai ir vēl svarīgāks par ēdienu un ūdeni, arī jāatbilst noteiktām pamatprasībām?

Turpinā lasīt rakstu
Mar 18

Ikkatrs elpas vilciens — svarīgs

Elpošana

Lasīšanas laiks: 4 minūtes

Pētījums liecina, ka elpošana caur degunu fizisko aktivitāšu laikā, iespējams, ir efektīvāka.Pētot, kā mēs vingrojam, eksperti sākuši atklāt, ka veids, kādā mēs elpojam — caur muti vai caur degunu —, var ietekmēt mūsu treniņu vispārējo intensitāti.

Turpinā lasīt rakstu
Mar 17

Peldētmācība Rūdīšanās skolā pieaugušajiem un jauniešiem

Peldetmaciba

Lasīšanas laiks: 2 minūtes

Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) publiski prezentēja aptaujas rezultātus par mūsu valsts iedzīvotāju peldētprasmi liecina, ka 71 procentam Latvijas iedzīvotāju ir nepietiekamas peldētprasmes un katrs ceturtais ir nonācis dzīvībai potenciāli bīstamā situācijā uz ūdens. Iemācies peldēt, jo Rūdīšanās skola komplektē pieaugušo un jauniešu grupu, kas grib apgūt peldētprasmi.

Turpinā lasīt rakstu
>