Pieredzes stāsts – Jānis ziemas mēteli tā arī neuzvilka

Pieredzes stāsti

21 dienas izaicinājums paradumu maiņai Piesakies bezmaksas izaicinājumam

Dec 28

Jānis Dubinskis ir vecākais no trīs brāļiem. Dzimis šofera un zootehniķes ģimenē Bauskas pusē. Šobrīd dzīve Jāni ar sievu un trīs brīnišķīgiem bērniem ir atvedusi netālu no Rīgas, kur vīrietis pārsvarā uzturas darba dienās, vadot pārdošanas procesus un rūpējoties par IT tehnoloģiju jaunuzņēmuma izaugsmi. Brīvo laiku pavada ar ģimeni vai draugiem, dažreiz vienatnē, vai kopjot piemājas dārzu, ceļojot, sportojot, lasot grāmatas, gatavojot ēst vai pilnveidojot sevi kādos kursos. Ļoti, ļoti retos gadījumos Jānis izvēlas vienkārši nedarīt neko. Viņš tic cēloņu un seku likumsakarībai jeb – ko sēsi, to pļausi. Arī citiem Jānis novēl – sēt labo!

Viena no 100 lietām

Ar Rūdīšanās skolu vīrietis iepazinies apmēram pirms gada, nejauši kādā pasākumā, kur skolas vadītājs Māris stāstīja par Vimu Hofu un citām interesantām lietām. “Biju savā 100 lietu sarakstā, kas jāizdara līdz mūža beigām, nodefinējis vairākas lietas, kas sakrita un, ko varēja paveikt kopā ar Rūdīšanas skolu. Piemēram, āliņģī līšana, kalnos kāpšana, staigāšana pa oglēm un veselīgs dzīves veids kopumā,” par savu izvēli pievienoties, stāsta Jānis.

Pirmo reizi saskaroties ar aukstumpeldēm Jāni urdīja neliela neziņa, iespējams bailes par to kā būs, taču kopumā viņš juties pārliecināts, ka varēs iekāpt, kādu laiku nosēdēt un pats saviem spēkiem arī izkāpt no ledus vannas. “Iepriekš biju diezgan salīgs un varētu pat teikt – siltummīlis. Sākotnēji likās, lai iekāptu ledus vannā būs nepieciešams ilgāks sagatavošanās posms un tas būs grūtāk, taču beigās pietika ar vienas dienas teorētisko/praktisko kursu. Šobrīd, lai arī joprojām patīk siltums, esmu kļuvis arī par aukstummīli. Iepriekšējā ziemā tā arī ziemas mēteli neuzvilku, plāns ir šogad turpināt.”

Pārsteidz un mudina attīstīties

Apmācībās iepazīstoties ar elpošanu, Jānis bija pārsteigts, cik tā ir niansēta – gan mutes un deguna, gan vēdera un krūšu, gan dziļa, sekla, ātra, lēna utt. Viņu pārsteidza arī dažādie ieguvumi un iespējas, ko sniedz elpošanas vingrinājumi, piemēram, iespēja mainīt asins sastāvu no skāba uz sārmainu, palielināt/pazemināt sirds darbību, aktivizēt/nomierināt ķermeni un nervu sistēmu, uzlabot gremošanas sistēmas darbību. “Tas arī kalpoja par motivāciju uzzināt par to visu vairāk izmantot un integrēt savā ikdienā.”

Būšana Rūdīšanās skolā un kopā piedzīvotais Jānim palīdzējis skaidrāk apjaust, nodefinēt un noticēt, ka drīzumā viņš spēs realizēt arī vienu no saviem iekšējiem dzīves aicinājumiem –  iesaistīties apkārtējās sabiedrības izglītošanā un iedvesmošanā par veselīgu dzīves veidu: “Tādēļ ar nepacietību gaidu, plānotās instruktoru/treneru apmācības Rūdīšanās skolā.”

Ieguvis izpratni un veselību

J.Dubinskis stāsta, ka pateicoties Rūdīšanās skolai ir ieguvis izpratni un pieredzi par aukstuma, elpošanas, kustēšanās, uztura un citu veselībai svarīgu procesu nozīmi, lietderību un nepieciešamību savā ikdienā: “Tā kā aukstums ir mazliet apgūts, tad nākamgad izmantošu iespēju uzzināt vairāk un sadraudzēties arī ar karstumu un pirti. Kā vērtīgu papildus labumu varu minēt iespēju iepazīties un darīt visas šīs lietas kopā ar citiem foršiem un līdzīgi domājošiem cilvēkiem.”

Tā kā Jānis Rūdīšanās skolā aktīvi darbojas vēl tikai gadu, viņam ir grūti spriest par izmaiņām, ko skola ir devusi, tomēr, viņaprāt, veselība ir uzlabojusies: “Pēdējā gada laikā tikai pāris reizes man bijušas iesnas un arī tās parasti tikai uz pāris dienām. Iesnu iemesls bija tāds, ka es aukstumā pārbaudīju savas robežas ilgāk, nekā vajadzētu. SajūtU ziņā noteikti esmu kļuvis enerģiskāks, možāks un naktīs labāk guļu. Arī mana ikdiena ir bagātinājusies, ienākot tādām lietām, kā regulāri elpošanas vingrinājumi, auksta duša, peldēšana visu gadu, biežāka staigāšana ar kājām, rīta vingrošana, pārdomātāks uzturs.”

Daži uzskata par “ķertu”

Viņš atzīst, ka arī līdzcilvēki pamana pārmaiņas, tomēr uzskata, ka tas gan vairāk atkarīgs no tā cik aktīvi cilvēks pats par savām aktivitātēm stāsta un dalās: “Es gan pārāk ar to neaizraujos, jo daru primāri sevis un savas veselības dēļ. Katrā ziņā apkārtējo viedoklis par manām aktivitātēm ir diezgan dažāds. Ir tādi, kas saprot un paši kaut ko no tā visa dara vai gribētu darīt, ir cilvēki, kas izturas ar pozitīvu apbrīnu un respektu, ir arī tādi, kas mani uztver kā mazliet “ķertu”, īpaši dēļ ledus peldēm. Kopumā vienaldzīgo nav un esmu pamanījis, ka lietas virzās uz pozitīvo pusi un arvien vairāk cilvēku sāk par šīm lietām (aukstums, karstums, elpošana u.c. ) interesēties un izturēties ar izpratni.”

Agrāk savai pašsajūtai, enerģijas līmenim, izmaiņām veselībā (gan pozitīvām, gan negatīvām) Jānis neesot varējis rast skaidrojumu: “Patiesībā es par to pat īpaši nepiedomāju, toties šobrīd, pēc Rūdīšanās skolā gūtās pieredzes, es sevi ļoti labi jūtu un apzinos. Ļoti noder apgūtie vingrinājumi, tehnikas un zināšanas gan par to, kā kopumā uzturēt sevi un veselību lieliskā formā, gan arī par to kā rīkoties arī brīžos, kad gadās kritumi, piemēram, nogurums, iesnas, vai darba dienas vidū nāk miegs.”

Uzzināt vairāk

Tavs ķermenis spēj vairāk nekā domā Tavs prāts

Apmācību laikā Tev būs iespēja iegūt gan praktiskas, gan teorētiskas zināšanas par visiem trim galvenajiem Vima Hofa metodes elementiem: elpošanu, prāta treniņu/meditāciju un aukstumu.

Follow

About the Author

Rūdīšanās skola ir veids, kā mēs varam dalīties savā pieredzē un zināšanās ar ikvienu, kas vēlas kļūt par sevis labāku versiju — būt enerģiskāks, pārliecinātāks, stiprāks, veselīgāks, mērķtiecīgāks un produktīvāks. Rūdīšanās skolā mēs apvienojam vairākas mūsu izmēģinātas, pārbaudītas, apgūtas un pierādītas metodes un zināšanas, lai palīdzētu Tev sasniegt savus mērķus.

>