Pieredzes stāsts – Vēl trakāka un pozitīvāka

Pieredzes stāsti

21 dienas izaicinājums paradumu maiņai Piesakies bezmaksas izaicinājumam

Dec 17

Inita Idere-Bankava, pēc profesijas ir akordeona spēles skolotāja, direktores vietniece izglītības jomā Bauskas Mūzikas un mākslas skolā, bet pēc sirds aicinājuma pirtniece – zāļu sieva. “Mīlu dzīvi, dabu, dzīvoju ar prieku un mīlestību,” stāsta Inita, “esmu apmierināta ar sevi un priecājos par iespēju dzīvot šeit un tagad – par saviem mīļajiem līdzās, priecājos par savu lauku sētu, par brīnišķīgo Latvijas dabu, lepojos ar latviešu tradīcijām, kuras cenšos izzināt un ienest savā un apkārtējo dzīvē.”

Inita ir aktīva un veselīga dzīvesveida piekritēja, kā arī ekstrēmu izjūtu cienītāja, lai gan aukstumu un karstumu jau kādu laiku neuzskata par ekstrēmu. “Tā ir bauda,” viņa saka, “un labsajūta miesai un garam. No rītiem sportoju: vingroju, peldu vai skrienu –  atbilstoši laika apstākļiem. Arī meditēju. Esmu visēdāja, taču cenšos ēst veselīgi – ieklausos sevī un pārliecinos, ka katrā pašā ir milzīgs spēks. Tas ir jāatklāj un jāizmanto. Pašlaik sev atklāju akadēmiķa M.Norbekova veselības sistēmu. Es vēlos būt veselīgāka un laimīgāka. Kāpēc nedarīt to, kas nāk par labu, turklāt sagādā prieku?”

Veselīgi cilvēki šortos

Pirms vairākiem gadiem Inita ļoti vēlējās apmeklēt semināru “Ziemas slotas”, jo viens no lektoriem, kas tur piedalījās bija arī Māris Žunda, Rūdīšanās skolas dibinātājs. Sieviete stāsta, ka vēl šobrīd acu priekšā redz bildi uz sniegota meža fona, kur stāv veselīgi cilvēki, kas tērpušies šortos ar mugursomām  – tā esot pirmā bilde, ko piedāvājis internets, kad Inita sākusi meklēt M.Žundas vārdu un Rūdīšanās skolu. Tomēr uz semināru aizbraukt nesanāca un tas palika kā sapnis, līdz pagājušā gada vasarā Inita iepazina Rūdīšanās skolas pārstāvi, tas esot noticis pirtnieku festivālā Nakotnē un tad “Aitiņlauvās”, kur sieviete aukstumu iemīlēju pa īstam. “Kontrastu burvību un aukstu dušu biju iepazinusi jau iepriekš, taču trūka pārliecības un zināšanu, lai ietu tālāk. Lai gan dzīvoju samērā veselīgi, gribēju uzlabot imunitāti, miega kvalitāti un visu pārējo, ko vien iespējams uzlabot,” par vēlmi pārkāpt savas robežas, skaidro Inita.

Pirmā pieredze

Kādā rudenī, pirms astoņiem gadiem, Inita pēc pirts rituāla pirtnieks peldinājis Lielupē, un jau tobrīd sieviete sapratusi, ka viņai patīk ne tikai karstums pirtiņā, bet arī aukstums. Tā arī tas viss sācies: “Ar ļoti lielu mīlestību un pārliecību, ka tas nekaitēs manai veselībai, pamazām sevi pieradināju pie remdenas, tad vēsākas dušas, līdz varēju izbaudīt aukstu dušu. Tad klāt bija aprīlis, un es uzsāku spirdzinošas rīta peldes Mēmelē. Tomēr neskatoties uz to, ka man jau iepriekš patika auksta duša, uz Rūdīšanās skolu ierados kā uz ekstrēmu pasākumu. Baidījos, vai spēšu ielīst ledus vannā. Pirms sāku rūdīšanos aukstā dušā biju absolūts siltummīlis, kurš arī vasarā tikai ar lielu saņemšanos spēja ieiet ūdenī. Taču izrādījās, ka tas nav ekstrēmi, bet gan patīkami!” Galvenais, ko Initai nācies iemācīties ir pareiza elpošana. Līdz tam sieviete pat neesot nojautusi, cik elpošanai šajā procesā ir liela nozīme un kādas ir iespējas to izmantot savā labā: “Bet elpot man iepatikās uzreiz – tas patiešām bija pārsteidzoši.”

Pateicoties Rūdīšanas skolā apgūtajām metodēm sieviete atklājusi, ka

mierīgi var ieiet āliņģī, tāpat līdz -10oC var doties ārā šortos: “Galu galā man tas patīk, dod enerģiju un dzīvesprieku. Vieglāka ir kļuvusi karstuma slodze pirtī. Jūtos pārliecinoši laika apstākļu maiņas laikā. Nebaidos no aukstuma ikdienā, taču speciāli likteni neizaicinu un ģērbjos atbilstoši laika apstākļiem.”

Kas mainījās?

Inita atzīst, ka pateicoties Rūdīšanās skolā apgūtajam kļuvusi dzīvespriecīga un praktiski neslimo, imunitāte ir uzlabojusies, bet ja gadās ko saķert, tas vairāk izpaužas sajūtu līmenī – līdz slimībai nemaz nenonākot.

Vasaras sākumā sieviete uz pāris stundām piedzīvojusi ļoti lielu vājumu, nelabumu, dīvainas sāpes vēderā un bezspēku: “Knapi ar saviem spēkiem tiku līdz gultai, tik slikti nekad vēl nebiju jutusies. Palīdzēja elpošana, lai gan sākumā bija tik slikti, ka nebija spēka uzsākt elpošanu, jau galvā mēģināju menedžēt pienākumus citiem, bet bija tik  nelabi, ka nebija spēka sakoncentrēties. Sapratu, ka jāsaņemas un jāsāk elpot, uz elpas aizturi sāku sajust izmaiņas, sākumā nelielas, taču nepārprotami kļuva labāk. Tātad saņēmos un elpoju atkal un atkal… Viļņveidīgi saasinājumi ik pa laikam atgriezās, bet aizvien mazākā intensitātē. Pēc divām stundām lēnām varēju doties plānotajās sestdienas gaitās. Man ļoti palīdzēja elpošana! Nekas tāds bez Rūdīšanas skolas pieredzes nebūtu iespējams. Paldies, jums!”

Turklāt uzlabojusies ne tikai sievietes imunitāte, bet arī cēlusies pašapziņa, jo tagad Inita ir iemācījusies kontrolēt savu reakciju neparedzētos vai nelabvēlīgos apstākļos (aukstums, vējš, lietus, caurvējš) – protams, neizaicinot likteni. “Rūdīšanās skolā esmu pacēlusi savas vibrācijas. Esmu kļuvusi vēl trakāka un pozitīvāka,” smejas Rūdīšanās skolas dalībniece, “te iegūtā pieredze ir neatdalāma no mana dzīvesveida, tā ir daļa no manas dzīves. Es esmu laimīga, ka man bija iespēja apgūt šīs mācības pamatus.”

Ko citi?

Inita stāsta, ka viena daļa apbrīno, citi uzskata, ka tas nav priekš normāliem cilvēkiem. Tikai daži no viņas līdzcilvēkiem, izrādījuši patiesu interesi un vēlmi kādreiz pamēģināt pašiem. “Lielākā daļa rūdīšanos nespēj sasaistīt ar veselīgu dzīvesveidu un iespēju uzlabot savu dzīves kvalitāti, uzskatot, ka tas ir priekš ekstrēmistiem, jo to taču katrs nevar. Ziemā, kad soļoju šortos cilvēki parasti apbrīno, daži skatās kā uz pustraku, citi pat grib pieskarties un pataustīt…,” sieviete par to pasmaida un aicina cilvēkus apzināt savas iespējas , izmantot iekšējos resursus savas dzīves kvalitātes uzlabošanai. “Pēc savas pieredzes varu teikt, ka Rūdīšanās skola palīdzēs apzināt un atklāt savus iekšējos resursus, un parādīs kā tos var izmantot sava labā. Dzīvesprieks un enerģija garantēta. Un Rūdīšanās skolai gribu teikt – paldies jūs esat fantastiski! Lai izdodas realizēt visas ieceres, īpaši tās trakākās! No sirds mīlu!”

Uzzināt vairāk

Tavs ķermenis spēj vairāk nekā domā Tavs prāts

Apmācību laikā Tev būs iespēja iegūt gan praktiskas, gan teorētiskas zināšanas par visiem trim galvenajiem Vima Hofa metodes elementiem: elpošanu, prāta treniņu/meditāciju un aukstumu.

Follow

About the Author

Rūdīšanās skola ir veids, kā mēs varam dalīties savā pieredzē un zināšanās ar ikvienu, kas vēlas kļūt par sevis labāku versiju — būt enerģiskāks, pārliecinātāks, stiprāks, veselīgāks, mērķtiecīgāks un produktīvāks. Rūdīšanās skolā mēs apvienojam vairākas mūsu izmēģinātas, pārbaudītas, apgūtas un pierādītas metodes un zināšanas, lai palīdzētu Tev sasniegt savus mērķus.

>